دلایل کلیدی ریجکت یا عدم پذیرش مقاله ISI از نظر دکتر پتر ثروور سردبیر مجله بین المللی آمریکایی کربن - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
جمعه ۰۴ فروردین ۰۲
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

دلایل کلیدی ریجکت یا عدم پذیرش مقاله ISI از نظر دکتر پتر ثروور سردبیر مجله بین المللی آمریکایی کربن


rejected-paper


یکی از مشکلات عمده در ارسال مقالات ISI به ژورنالهای معتبر ریجکشن یا عدم پذیرش مقاله در وهله اول میباشد که در این بخش سعی داریم دلایل این امر خطیر  را  بصورت خلاصه و کلیدی از زبان دکتر پتر ثروور (Peter Thrower)  به عنوان سردبیر مجله بین المللی آمریکایی کربن و استاد افتخاری علوم و مهندسی مواد در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا در وبسایت الزویر بیان داریم. قبل از مطالعه این مطلب میتوانید جهت آشنایی با اصطلاحات رایج در ارسال مقاله انگلیسی به ژورنال های بین المللی یا ایندکس شده در ISI مطلب زیر را مطالعه نمایید.


1- وجود مشکلات تکنیکی یا فنی


بررسی تکنیکی مقالات در حالی صورت میگیرد که مقاله هنوز به دست سردبیر نرسیده است. در این مرحله مقالات از حیث مواردی که در ادامه آورده می شوند مورد بررسی قرار میگیرند:


مقاله حاوی عناصر و المانهایی است که مشکوک به سرقت ادبی میباشد یا در حال حاضر در مجله دیگری مورد بررسی قرار گرفته است. (بازنویسی یا چاپ دوباره مقالات یا بخشی از آن ، ارسال همزمان به یک یا چند مجله یا استفاده از متن یا تصاویر بدون اجازه مجاز نیست. به راهنمای اخلاقی پژوهش مراجعه کنید.)

منیوسکریپت (manuscript) یا نسخه قبل چاپ کامل نیست و ممکن است فاقد عناصر کلیدی مانند عنوان، نویسندگان، افیلیشن ها، کلمات کلیدی، متن اصلی، مراجع و جداول و ارقام باشد).


متن انگلیسی برای پروسه بررسی همکار کافی نیست.


ارقام کامل نیستند یا به اندازه کافی واضح نیستند.


مقاله مطابق با راهنمای نویسندگان مجله که به آن اشاره شده نمی باشد.


مراجع ناقص یا بسیار قدیمی هستند.


2- مقاله در حیطه اهداف و دامنه
(Scope)  ژورنال قرار نمی گیرد.


باید بسیار دقت شود که موضوع و هدف مقاله مطابق با موضوع و اسکوپ ژورنال باشد چون درصورت عدم مغایرت مقاله حتی به دست داور هم نمی رسد و در همان ابتدا ریجکت میشود.


3. مقاله ناقص است


منظور از ناقص بودن مقاله این است که شامل مشاهدات مولف است، مطالعه کامل نیست و یافته ها را در رابطه با بعضی از کارها در این زمینه بحث می کند، اما دیگر کارهای مهم را نادیده می گیرد.


4- روش ها و / یا تجزیه و تحلیل داده ها دارای ایراد است.


این مطالعه فاقد گروه های کنترل روشن و یا سایر معیارهای مقایسه است.


مطالعه با روش شناخته شده ای که می تواند تکرار شود، مطابقت ندارد.


تجزیه و تحلیل از لحاظ آماری معتبر نیست و از نرم های آن زمینه پیروی نمی کند.

 


رد_مقاله

 

5. قسمت بحث و نتیجه گیری دارای ارتباط منطقی با بقیه مقاله  نیست.


استدلال ها غیرمنطقی، غیر ساختاری یا نامعتبر است.

داده ها از  نتیجه گیری  پشتیبانی نمی کنند.

نتیجه گیری بخش های زیادی از متون را نادیده می گیرد.


 

6. مقاله به سادگی یک بسط کوچک یا تکرار از یک مقاله متفاوت که اغلب از همان نویسنده است می باشد.


یافته ها افزایشی و در زمینه پیشرفت حیطه نیستند.

این کار به وضوح بخشی از یک مطالعه بزرگتر است، که تقسیم شده تا مقالات بسیاری را که ممکن است شامل شود.

7. مقاله  غیر قابل درک است

زبان، ساختار یا ارقام بسیار ضعیف هستند بگونه ای که نمیتوان ارزش آنها را ارزیابی کرد. حتی خواننده نیتیو نیز دچار مشکل در درک و خواندن مقاله میشود. معمولاً در این مورد سردبیر در جواب خود به وجود ضعف کلی در متن انگلیسی در متن اشاره می کند و معمولاً محقق را به انجام ویرایش توسط یک ویراستار نیتیو یا  ویراستار حرفه ای مقالات ISI تشویق می کند. گاهی این رد شدن صحیح و منطقی است و مقاله با انجام ویرایش نیتیو و رفع ایرادها پذیرفته می شود. جهت آشنایی با ویرایش حرفه ای مقالات  ISIمطلب زیر را مطالعه فرمایید.

 

8. مقاله خسته کننده است.


موضوع مورد بررسی ربطی به حیطه کاری ژورنال ندارد و این کار برای خوانندگان این ژورنال اهمیتی ندارد.


و در آخر ذکر این نکته که در برخی موارد دلایل سیاسی نیز در عدم پذیرش مقالات توسط محققانی ایرانی در ارسال مقالات به ژورنال های آمریکایی و اروپایی بی تاثیر نیست نیز حائز اهمیت است برای مثال مشاهده شده که مقاله بدون هیچ برهان و دلیلی و با کلی گویی هایی در همان وهله اول رد میشود که در این موارد بهترین راه حل انتخاب ژورنال مرتبط دیگر میباشد.


کپی رایت: مطلب فوق توسط مرکز ترجمه تخصصی آمارد جمع آوری، ترجمه و تدوین شده است. استفاده از آن بدون ذکر منبع "مرکز ترجمه تخصصی آمارد" مجاز نمی باشد. مجموعه مقالات سایت آمارد ترجمه در ارتباط با مقاله نویسی و ترجمه مقاله


"هم اکنون ثبت نام کنید و سفارش ترجمه، ویرایش و نگارش مقالات خود را آنلاین ثبت کنید"

یا 

"سفارش خود را از طریق تلگرام ثبت کنید"


Link: https://amardtarjome.com/news/دلایل-کلیدی-ریجکت-یا-عدم-پذیرش-مقاله-ISI-از-نظر-دکتر-پتر-ثروور-سردبیر-مجله-بین-المللی-آمریکایی-کربن5.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* آمارد ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد.