راهنمای کاربردی نوشتن کاور لتر برای اپلای شغلی و مهاجرت به استرالیا: ترفندها و مثال‌ها - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۰۳
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

راهنمای کاربردی نوشتن کاور لتر برای اپلای شغلی و مهاجرت به استرالیا: ترفندها و مثال‌ها


الان که داری این مطلب رو میخونی اول از همه، بهت تبریک می‌گم که میخوای قدمت رو به یکی از بهترین کشورهای دنیا بذاری. استرالیا یه جاست پر از فرصت‌ها. ولی قبل از هر چیز، تو باید از دیگران جلو بزنی و این از کجا شروع می‌شه؟ همین کاور لتری که قراره بنویسی!

کاور لتر نه تنها فرصتیه که تو رو معرفی کنه، بلکه یه فرصته که بتونی به کارفرماها نشون بدی چرا تو بهترین انتخاب هستی. این نامه نباید فقط یه رزومهٔ تکراری باشه، بلکه باید یه داستان باشه؛ داستانی از تو، تجربیاتت، و اینکه چطور می‌تونی توی استرالیا موفق باشی.


خب، حالا که انرژی و اشتیاقت رو برای نوشتن یه کاور لتر فوق‌العاده پیدا کردی، وقتشه که بهت چند ترفند و نکته کلیدی معرفی کنم. با همین نکات و مثال‌هایی که قراره ببینی، قطعاً می‌تونی یه کاور لتر خوب بنویسی که هر کارفرمایی رو شگفت‌زده کنه. بزن بریم!

1- بفهم کی هستی

اولین و مهم‌ترین قدم قبل از نوشتن یه کاور لتر، اینه که با خودت آشنا بشی. خب، ممکنه بگی "من خودمو می‌شناسم!" ولی وقتی می‌خوای به یه کارفرما توصیف کنی کی هستی، باید از یه زاویه‌ی حرفه‌ای به خودت نگاه کنی. چی هست که تو رو از بقیه متمایز می‌کنه؟ چه تجربیات یا دانش خاصی داری که بقیه ندارن؟

وقتی بخوای خودتو به کارفرما معرفی کنی، باید بتونی اون چیزایی که در تو ویژه و منحصر به فرد هست رو به طور واضح بیان کنی. مثلاً، اگه تو یه متخصص فروش هستی که توانایی ایجاد ارتباط با مشتریان رو در سطوح مختلف داری، این مهارت ویژه‌ایه که باید تو کاور لترت مطرح کنی. یا اگه توی یه زمینه خاص تحقیق کرده‌ای، این موضوع می‌تونه نشان‌دهنده تخصص و علاقه‌مندی خاص تو باشه.

اما این موضوع فقط به مهارت‌ها و تجربیات محدود نمی‌شه. شخصیت، اراده و انگیزه‌های تو هم می‌تونن تاثیر زیادی در نحوه‌ی ارتباط برقرار کردن با یه کارفرما داشته باشن. پس وقتی داری کاور لترت رو می‌نویسی، حتما به خودت فکر کن و از خودت بپرس: "چرا من می‌خوام این کار رو انجام بدم؟" و "چه چیزی من رو به این مسیر کشونده؟". با پاسخ به این سوالات، تو می‌تونی یه تصویر واقعی و صادقانه از خودت به کارفرما بدهی.


۲. پیش نیازهای موقعیت شغلی رو دقیقاً تحلیل کن

دوست من، یه قسمت خیلی مهم از نوشتن یه کاور لتر قدرتمند اینه که دقیقاً بدونی شرکت مورد نظرت دنبال چی می‌گرده. اینجاست که باید چشمات رو چهار کنی و اون آگهی شغلی رو از هر زاویه ممکن مورد بررسی قرار بدی. چیزی رو از قلم ننداز! از توانمندی‌های فنی گرفته تا مهارت‌های ارتباطی که درخواست شده، همه چیزهایی که اون‌ها ارزشمند می‌دونن رو یادداشت کن.

بعد از اینکه لیستی از این پیش نیازها درست کردی، وقتشه که خودت رو به عنوان یک حلال مشکل معرفی کنی. باید نشون بدی که چطور می‌تونی اون چیزی که شرکت می‌خواد رو براشون فراهم کنی. حالا اینجاست که تجربیات و مهارت‌هایی که داری، به دردت می‌خورن. به اون‌ها بگو چطور در موقعیت‌های قبلی، موفقیت‌هایی کسب کردی که می‌تونن برای این شغل جدیدت هم مفید باشن.

اما یادت باشه، این موضوع فقط درباره چیزهایی نیست که تو می‌تونی برای شرکت انجام بدی، بلکه اینکه تو چطور می‌تونی به جامعه شرکت کمک کنی هم مهمه. این روزا شرکت‌ها دنبال افرادی هستن که می‌تونن فرهنگ شرکت رو همچنان حفظ کنن و حتی بهش اضافه کنن. پس، نشون بده که تو هم با ارزش‌ها و اهداف شرکت هم‌خوانی داری و آماده‌ای برای پیوستن به تیم‌شون و ایجاد تغییرات مثبتی.


 
۳. ارتباط برقرار کن!

آهان، حالا وارد قسمت جذاب‌ترین کار می‌شیم! نوشتن کاور لتر نباید فقط یه لیست از مهارت‌ها و تجربیاتت باشه. بله، این موارد مهمن، ولی نوع ارتباطی که با کارفرما برقرار می‌کنی هم خیلی حائز اهمیته. تصور کن یه نفر بهت می‌گه چقدر خوبه، ولی با یه صدای بی‌روح و بی‌توجه. حالا یه نفر دیگه با همون مهارت‌ها ولی با لحن گرم و صادقانه از خودش حرف می‌زنه. کدوم‌شون برات جذاب‌تره؟ همینجوریه که باید کاور لترت رو بنویسی. برقراری ارتباط شخصی، نشون‌دهنده انگیزه و حس‌ات نسبت به شغل مورد نظر، می‌تونه یه اثر عظیم بر کارفرما داشته باشه و باعث شه تو رو از میان همه داوطلب‌ها بیرون بکشه و بهت توجه کنه.


۴. درباره hook یا opening paragraph

وقتی کتاب یا فیلمی رو شروع می‌کنی، چی می‌خواد تو رو معتاد خودش کنه؟ اون لحظه‌های اولیه، که می‌تونه تو رو جذب کنه یا از خودش دور کنه. همین اوضاع با کاور لترت هم هست. اون پاراگراف اول یا "hook"، لحظه‌ایه که کارفرما تصمیم می‌گیره که آیا به خوندن باقی متن ادامه می‌ده یا نه. پس، اون قدر حیاتی و مهمه که بهترین جمله‌ای که می‌تونی بنویسی، اونجا باشه.

حالا ممکنه بپرسی که چطور می‌تونم یه "hook" جذاب بسازم؟ راز اصلی اینه که باید به کارفرما یه دلیل بدی که بخواد بیشتر در مورد تو بدونه. این می‌تونه یه تجربه خاص، یه داستان جذاب، یا حتی یه چالشی باشه که باهاش مواجه شدی و چطور اون رو حل کردی. ولی در هر صورت، باید چیزی باشه که نشون بده تو فرد مناسبی برای این شغل هستی، و کارفرما باید حتماً باهات تماس بگیره.

 ۴. مثال بزن

 چیزی که واقعاً می‌تونه کاور لترت رو از بقیه متمایز کنه، استفاده از مثال‌های واقعیه. وقتی به یه کارفرما می‌گی: "من توانمندی‌های خوبی در حل مشکلات دارم"، این جمله تقریباً برای همه متقاضیان ممکنه صادق باشه. ولی وقتی می‌گی: "وقتی در شرکت قبلی بودم، با یه مشکل خاص مواجه شدیم و من تونستم با استراتژی خاصی اون رو حل کنم..."، اینجاست که چشم‌های کارفرما روشن می‌شه و توجهش رو به خودت جلب می‌کنی.

مثال‌ها احساس اطمینان به کارفرما می‌ده. نشون‌دهنده اینه که تو فقط حرف نمی‌زنی، بلکه اون چیزی که می‌گی رو تجربه کردی و در عمل نشون دادی. از طرفی، مثال‌های واقعی باعث می‌شه کاور لترت زنده و جذاب بشه. کارفرما می‌تونه خودش رو جای تو بذاره، یا حتی بتونه تصور کنه که تو چطور می‌تونی توی محیط شرکت‌شون عمل کنی. پس، همیشه سعی کن مثال‌هایی رو بیاری که نشون‌دهنده مهارت‌ها و توانمندی‌هایی که می‌خوای به کارفرما نشون بدی، باشن.


 ثبت سفارش کاور لتر آنلاینراهنمای ثبت سفارش از طریق واتساپ و تلگرام


در صورت تمایل میتوانید از طریق  واتساپ و تلگرام با پشتیبانی در تماس باشید تا فرمها و موارد مورد نیاز و پیش فاکتور از طریق واتزاپ یا تلگرام برای شما ارسال گردد (شماره تماس پشتیبانی: ۰۹۹۰۰۸۹۰۰۳۲)


 

ثبت سفارش کاور لتر از طریق تلگرام

 ثبت سفارش کاور لتر از طریق واتساپLink: https://amardtarjome.com/news/راهنمای-کاربردی-نوشتن-کاور-لتر-برای-اپلای-شغلی-و-مهاجرت-به-استرالیا:-ترفندها-و-مثال‌ها10.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* آمارد ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد.