نگارش مرور ادبیات یا پیشینه تحقیق (Literature Review) - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
سه شنبه ۱۶ خرداد ۰۲
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

نگارش مرور ادبیات یا پیشینه تحقیق (Literature Review)قطعا یک از مهم ترین بخش های نگارش پروپوزال نویسی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری  نوشتن مرور  ادبیات می باشد. مرور ادبیات، جستجوی و ارزیابی متون و مقالات علمی موجود در حیطه موضوع مورد نظر شما می باشد که آخرین دست آوردهای علمی را در حطیه موضوعی که در حال نوشتن آن هستید مدنظر قرار می دهد. مرور ادبیات به خوانندگان شما نشان می دهد که شما درک عمیقی از موضوع مورد مطالعه دارید.


مرور ادبیات دارای چهار هدف اصلی است:


1- بررسی متون علمی در حوزه انتخابی مورد تحقیق


2- ترکیب اطلاعات بصورت خلاصه.


3- آنالیز انتقادی اطلاعات گرد آوری شده با شناسایی شکاف های موجود در دانش فعلی، با نشان دادن محدودیت های نظریه ها و دیدگاه های قبلی؛ و با فرموله کردن زمینه ها برای تحقیق بیشتر و بررسی مسائل پر بحث.


4- ارائه متون علمی به شیوه ای سازمان یافته


سایر اهداف مرور ادبیات:


بیانگر آشنایی شما با مجموعه ای جامع از دانش  (body of knowledge)است و سبب اعتبار بخشی به کار شما میشود؛

خلاصه تحقیقات پیشین و نحوه ارتباط پروژه شما با آن موارد را بیان می دارد؛

تمامی موارد شناخته شده در مورد آن موضوع را ادغام و خلاصه می کند.

آموخته شما از دیگر تحقیقات را بیان می دارد و نشان می دهد تحقیقات شما نقطه شروع جدیدی برای ایده هایی نوین می باشد.


چگونه کار جست و جوی متون علمی را انجام دهیم؟

قبل از اینکه بتوانید مرور ادبیات خود را بنویسید، باید موارد تحقیقاتی که قبلا انجام شده اند را بررسی و پیدا کنید و سپس از طریق ترجمه روان و مفهومی انگلیسی به فارسی مقاله انگلیسی خود گام بعدی را بردارید. برای انجام این کار باید یک جستجوی حرفه ای انجام دهید.. یکی از بهترین راهها جست و جو در اینترنت و استفاده از سایت گوگل اسکالر میباشد. برای آشنایی بیشتر با این موتور جست وجو مطلب زیر را مطالعه فرمایید.

"معرفی گوگل اسکولار (اسکالر)"

 و جهت آشنایی با سایتهای مختلف جهت دسترسی و دانلود رایگان مقاله مطالب زیر را حتما مطالعه فرمایید.

"آشنایی با سایتهای ایرانی جهت دسترسی و دانلود رایگان مقاله تخصصی از دیتابیسهای معتبر مقالات"

"دانلود رایگان مقاله isi از دیتابیسهای معتبر- معرفی یک سایت خارجی معتبر"


نکات لازم برای شروع کار:


واژه های خود را تعریف کنید:  اولین کاری که باید انجام دهید تعریف موضوع یا پروژه پژوهشی می باشد و یا، اگر به شما مجموعه ای سوال داده اند، از درک آن اطمینان حاصل کنید. از خودتان بپرسید که مفاهیم کلیدی چه هستند؟ یک لیست از کلمات کلیدی و مترادف هر کدام فراهم کنید این گامها در جهت توسعه استراتژی تحقیق به شما کمک خواهد کرد.

خلاقانه جستجو کنید. برای انجام چنین کاری باید تمام منابع اطلاعات مربوطه را شناسایی کنید. این منابع ممکن است شامل: کتابخانه ها، ایندکس ها و پایگاه های داده های الکترونیکی و اینترنت باشند.

از کتابخانه استفاده کنید. آیا می دانید که کتاب هایی که به موضوع شما مرتبط هستند در کدام بخش کتابخانه دانشگاه تان وجود دارد؟ از کارکنان کتابخانه نیز کمک بخواهید.

ژورنال ها و نشریات . به خاطر داشته باشید که مجلات و ژورنال ها بهترین منبع برای یافتن آخرین تحقیقات هستند. فراموش نکنید در حال حاضر بسیاری از مجلات تنها انتشارات آنلاین هستند. فقط مطمئن شوید که در ژورنال های مربوط به حیطه موضوع سرچ کرده اید.

مقالات کنفرانسی. این بخش مجموعه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها هستند و مانند نشریات، اغلب حاوی جدیدترین تحقیقات آتی هستند است. این مجموعه ها در اینترنت، در نسخه های ویژه مجلات مربوطه و در یک کتاب منتشر می شوند.

وب سایت های ناشران. این سایت ها اغلب شامل خلاصه ای از نشریات اخیر و مجلات الکترونیکی متن کامل است.

پایگاه های داده.  برای بسیاری از حوزه های موضوعی - به ویژه علوم و علوم اجتماعی - پایگاههای داده آنلاین وجود دارند که شامل فهرستی از مقالات موجود است. 


کپی رایت: مطلب فوق  توسط مرکز ترجمه تخصصی آمارد جمع آوری، ترجمه و تدوین شده است. استفاده از آن بدون ذکر منبع "مرکز ترجمه تخصصی آمارد" مجاز نمی باشد.

 "۱۰ نکته کلیدی برای انجام یک ترجمه خوب و حرفه ای""هم اکنون ثبت نام کنید و سفارش ترجمه، ویرایش و نگارش مقالات خود را آنلاین ثبت کنید"

یا 

"سفارش خود را از طریق تلگرام ثبت کنید"

Link: https://amardtarjome.com/news/نگارش-مرور-ادبیات-یا-پیشینه-تحقیق--(Literature-Review)6.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* آمارد ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد.