يازده نکته درباره نحوه نوشتن بیانیه هدف (SOP) در مقابل بیانیه شخصی (PS) قسمت دوم - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
پنجشنبه ۱۱ خرداد ۰۲
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

يازده نکته درباره نحوه نوشتن بیانیه هدف (SOP) در مقابل بیانیه شخصی (PS) - قسمت دوم


پيش تر در مطلبي به بيان تفاوت بين بيانيه هدف يا انگيزه نامه (SOP) و بيانيه شخصي (PS) پرداختيم. در اين مطلب قصد داريم راجع به بيان نحوه نوشتن تفاوتهاي بيانيه هدف (SOP) در مقابل بيانيه شخصي (PS) بپردازيم.


بيشتر بدانيد: تفاوت بين انگيزه نامه (SOP)  وبيانيه شخصي (PS) چيست؟

همچنين در قسمت اول مطلب يازده نکته درباره نحوه نوشتن بیانیه هدف (SOP) در مقابل بیانیه شخصی (PS)  به بيان 6 تفاوت اصلي در نوشتن تفاوتهاي بيانيه هدف (SOP) در مقابل بيانيه شخصي (PS) پرداختيم. حال در ادامه قصد داريم به بيان 5 تفاوت ديگر بپردازيم.


يازده نكته درباره نحوه نوشتن بيانيه هدف (SOP) در مقابل بيانيه شخصي (PS) - قسمت اول


Statement-of-Purpose-vs-ps


نکته 7: درباره نقاط ضعف / چالش‌هایی که بر آنها غلبه کرده‌اید توضیح دهید


همچنین می‌توانید در بیانیه شخصی خود، به هرگونه ضعف اصلی موجود در درخواست خود یا به هرگونه چالش یا مانعی که در سال‌های اخیر بر آنها غلبه کرده‌اید، اشاره کنید.  این مطالب می‌تواند مطالبی درباره  چالش‌های شخصی در زمینه‌هایی از قبیل شغل، مدرسه، بهداشت، پول و غیره باشد. به عنوان مثال، ممکن است معدل کارشناسی ارشد شما در سال اول دانشجویی، بالا نبوده باشد،  باید در بیانیه خود به این نکته اشاره کنید که دلیل پایین بودن نمرات شما این است که  در آن برهه زمانی، مجبور بوده‌اید کار کنید تا از عهده مخارج خود و خانواده بر بیایید و یا ممکن است در بیاینه خود، به این نکته اشاره کنید که  دلیل پایین بودن نمرات، این بوده است که با دانشگاه خود آشنایی نداشتید.  می‌توانید در بیانیه شخصی خود در مورد چگونگی پیوستن به تیم بدمینتون مدرسه که موجب شد با افراد زیادی دوست شوید و زندگی دانشجویی برایتان آسان‌تر شود- اشاره کنید.

صرف نظر از چالشی که در مورد آن می‌نویسید، باید بتوانید نکته مثبتی را این چالش اضافه کنید. این نکات،  به کمیته پذیرش ثابت می کند که شما می‌توانید به تنهایی بر چالش‌های خود غلبه کرده و می‌توانید به سمت موفقیت پیش بروید.

 

نکات کلی در مورد بیان اهداف و بیانیه شخصی

در این بخش پایانی، به نکات کلی اشاره می‌شود که می‌توانید برای نوشتن هر دو بیانیه از آنها استفاده کنید.بيشتر بدانيد: بيانيه هدف يا انگيزه نامه (SOP) چيست؟ نکته 8: دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید


مهمترین قانون شماره 1 در مورد هرگونه بیانیه این است كه تمام دستورالعمل‌هایی که به آن اشاره شد را با دقت دنبال كنید. به طور خاص، این بدان معنی است که شما باید موارد زیر را انجام دهید:

-         جواب مختصر و کامل تمام سوالات موجود در بیانیه را بدهید در برخی موارد لازم نیست که به همه سوالات پاسخ دهید، بنابراین می‌توانید فقط به سوالاتی که لازم می‌دانید، پاسخ دهید.

-         به الزامات مربوط به طول جملات/خطوط توجه کنید در بیشتر موارد، از شما خواسته می‌شود که پاسخ‌ها را در قالب تعداد محدودی لغت/صفحه (به عنوان مثال ، 500 کلمه) یا محدودیت صفحه (به عنوان مثال، دو تا سه صفحه) بیان کنید ، بنابراین باید این در نوشته خود به این نکته توجه نمایید

اگر در مورد الزامات اظهارنامه شخصی یا بیانیه هدف خود سؤالی دارید، باید مستقیما با دانشگاه تماس بگیرید.بيشتر بدانيد: خدمات نگارش تخصصي SOP در مركز ترجمه تخصصي آماردنکته 9: از جزئیات خاص استفاده کنید.


در هر بیانیه‌ای که می‌نویسید، مهم است این نکته را مد نظر قرار دهید که باید این بیانیه تا حد ممکن خاص باشد.   در بیانیه شخصی و بیانیه هدف، درج اسامی افراد و مکان‌ها و همچنین توصیف‌های واضح از مردم، ایده‌ها، رویدادها و احساسات بسیار مهم است. انجام این کار،  نه تنها مقاله شما را واقع گرایانه‌تر می‌کند، بلکه موجب میشود که نوشته شما، بهتر با کمیسیون پذیرش نیز ارتباط برقرار کند.

علاوه بر این، سعی کنید به جنبه‌های خاص از جمله علایق تحقیقاتی خود و آنچه شما را به این رشته تحصیلی جذب کرده است نیز اشاره کنید.  فقط ننویسید ، "من بعد از گذراندن یک دوره مقدماتی روانشناسی در کالج، به روانشناسی علاقه‌مند شدم." بلکه باید درباره اساتید، مباحث مورد مطالعه قرار گرفته و دلیل شما برای اتخاذ این تصمیم نیز مطالبی را بنویسید.

 

نکته 10: قابل اعتماد باشید.


در حالی که بیانیه هدف، رسمی‌تر از بیانیه شخصی است، شما باید در هر دو مقاله فرد قابل اعتمادی به نظر برسید.  بنابراین تلاش کنید که این مقالات را  با صدای واقعی و صادقانه خود بنویسید.  لازم نیست در مقاله خود از لغات و کلمات دشوار استفاده کنید، بلکه کافی است که کمیسیون پذیرش به این درک برسند که شما به اندازه کافی باهوش هستید.

در نهایت، شما باید مطالب خود را به صورت پیچیده و در عین حال طبیعی و بگونه‌ای بنویسید که شخصیت شما را نشان دهد و در عین حال هوش و بلوغ شما را نیز برجسته کند.


نکته 11- ویرایش و نهایی کردن بیانیه


نهایتا، برای تصحیح و ویرایش بیانیه خود وقت کافی در نظر بگیرید.  بخش بزرگی از بیانیه شخصی و بیانیه هدف، به رخ کشیدنِ مهارت‌های نوشتاری برتر و سطح علمی شماست، بنابراین وقت خود را به نوشتن جملات قانع‌کننده (و از نظر فنی درست) اختصاص دهید.

بعد از اینکه پیش‌ نویس مطالب را تهیه کردید، مطالب خود را ویرایش کنید.  خطاهای موجود در دستور زبان، املا یا خطاهای نگارشی را ویرایش کنید.  بعد از اینکه ویرایش خود را انجام دادید، مقاله خود را به شخص دیگری بدهید تا آن را بخواند، مثلاً استاد سابقتان  و  از وی بخواهید پس از مطالعه، بازخوردی را به شما ارائه دهد.

نتیجه‌گیری: تفاوت اساسی بین بیانیه هدف و بیانیه شخصی

وقتی صحبت از بیانیه هدف و بیانیه شخصی می‌شود، باید درباره تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو بیانیه نیز مطالبی را بدانیم. هدف هر دو مقاله این است که کمیته پذیرش متقاعد شوند که شما را بپذیرند ولی در حقیقت،  هر یک از آنها حاوی اطلاعات کاملاً متفاوتی هستند.  در مقابل، بیانیه شخصی، کمتر رسمی است و بیشتر به توصیف  شخص شما-  از جمله آنچه که موجب ایجاد انگیزه در شما برای ارائه این درخواست شده و اینکه در این مسیر با چه موانعی روبرو شده‌اید-  متمرکز می‌شود.

برای نوشتن بیانیه هدف باید چه کاری انجام دهید:

-         اهداف آینده خود را در نظر بگیرید.

-         در مورد برنامه و اساتید تحقیق کنید.

-           مطابقت و سازگاری خوب خود با اهداف دانشکده را توضیح دهید.

-          بر دستاوردهای خود تأکید کنید.

برای نوشتن بیانیه شخصی باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

-          داستان بگویید.

-          بر انگیزه‌های شخصی خود متمرکز شوید.

-          نقاط ضعف یا چالشی که بر آنها غلبه کرده‌اید را توضیح دهید.

سرانجام، برای هر دو بیانیه باید حتما این  چهار مرحله را انجام دهید:

- دستورالعمل‌ها را با دقت بخوانید.

- از جزئیات خاص استفاده کنید.

 - قابل اعتماد باشید.

- ویرایش و تصحیح انجام دهید.

اکنون که تفاوت‌های عمده بین بیانیه هدف و بیانیه شخصی را درک کرده‌اید، می‌توانید برای پذیرش، نوشتن یک بیانیه‌ شگفت‌انگیز را آغاز کنید

کپی رایت: مطلب فوق توسط مرکز ترجمه تخصصی آمارد جمع آوری، ترجمه و تدوین شده است. استفاده از آن بدون ذکر منبع "مرکز ترجمه تخصصی آمارد" مجاز نمی باشد. 

 ثبت سفارش SOP آنلاینLink: https://amardtarjome.com/news/يازده-نکته-درباره-نحوه-نوشتن-بیانیه-هدف-(SOP)-در-مقابل-بیانیه-شخصی-(PS)---قسمت-دوم0.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* آمارد ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد.