چگونه DOI مقاله ای را به دست بیاوریم؟ - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۰۳
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

چگونه DOI مقاله ای را به دست بیاوریم؟


 DOI یا همان Digital Object Identifier سیستمی برای شناسایی محتوای دیجیتال است. این شناسگر که شاخص منحصر به فردی است، معمولا در اطالعات کتابشناختی هر مقاله در پایگاه مربوط یافت میشود.برای آشنایی بیشتر با این شاخص مقاله زیر را مطالعه نمایید.


"DOI چیست؟"


در ادامه محل این شاخص در 3 پایگاه به عنوان نمونه نشان داده شده است.


Sciencdirect

 Springer

 IEEE

 JSTOR Sciencedirect

در این پایگاه یافتن DOI به سادگی انجام میشود به این صورت که پس از نمایش نتایج جستجو و کلیک روی مقاله مورد نظر در همان ابتدای صفحه نمایش داده شده بخشی از آدرس مربوط به DOI را ( براساس دو بخشی بودن این شاخص) کپی کرده و در سامانه اسما وارد کنید. مطابق شکل زیر:


  

Springer

 

بعد از جستجو در پایگاه Springer و کلیک روی مقاله مورد نظر به صفحه اطلاعات کتابشناختی رفته در پایینترین قسمت اطلاعات کتابشناختی شاخص DOIرا بیابید


IEEE

 در این پایگاه نیز مانند Springerدر صفحه اطلاعات کتابشناختی مقاله به پایینترین قسمت رفته و شماره DOI در کنار نام کامل این شاخص پیدا کنید. مانند شکل زیر


 

JSTOR

عملکرد این پایگاه با پایگاههای دیگر متفاوت است. به این معنا که برای ارسال  DOIباید پیشوند مورد نیاز ناشر را (10.2307/) ( با پسوند مقاله (آخرین قسمت از URLذکر شده در صفحه بازیابی مقاله) ترکیب کنید. مانند نمونه زیر:
کپی رایت: مطلب فوق توسط مرکز ترجمه تخصصی آمارد جمع آوری، ترجمه و تدوین شده است. استفاده از آن بدون ذکر منبع "مرکز ترجمه تخصصی آمارد" مجاز نمی باشد.


"۱۰ نکته کلیدی برای انجام یک ترجمه خوب و حرفه ای""هم اکنون ثبت نام کنید و سفارش ترجمه، ویرایش و نگارش مقالات خود را آنلاین ثبت کنید"

یا 

"سفارش خود را از طریق تلگرام ثبت کنید"

Link: https://amardtarjome.com/news/چگونه-DOI-مقاله-ای-را-به-دست-بیاوریم؟9.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* آمارد ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد.