تفاوت بین رزومه و CV یا برنامه آموزشی تحصیلی چیست؟ - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۰۳
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

تفاوت بین رزومه و CV یا برنامه آموزشی تحصیلی چیست؟تفاوت اصلی بین رزومه کاری و CV  تعداد صفحات ، مطالب گنجانده شده و هدف از نگارش آن یعنی اینکه برای چه مقصدی نوشته میشود میباشد. اگر چه که هر دو در برنامه های شغلی و تحصیلی مورد استفاده قرار می گیرند،اما  رزومه و CV هرگز قابل جایگزینی با یکدیگر نیستند.

سی وی  چیست؟

سی وی نیز همانند رزومه  خلاصه ای از تجربه و مهارت های یک فرد را فراهم می کند. به طور معمول CV ها طولانی تر از رزومه هستند - حداقل دو یا سه صفحه.

 CV حاوی اطلاعات در زمینه های تحصیلاتی ، از جمله تجارب آموزشی ، مدارک تحصیلی، تحقیقات، جوایز، نشریات، مقالات علمی، همایش ها، و دیگر دستاوردها است. بنابراین، سی وی بسیار طولانی تر از رزومه می باشد و شامل اطلاعات بیشتر، به ویژه در مورد زمینه های دانشگاهی می باشد.


چه زمان از سی وی استفاده کنیم؟

در موارد شغلی تقریبا به طور انحصاری در کشورهایی بغیر از ایالات متحده، سی وی مورد استفاده قرار می گیرند. در اروپا، خاورمیانه، آفریقا یا آسیا، معمولا انتظار دریافت سی وی را دارند.


در ایالات متحده، افرادی که در دانشگاه و یا موقیت های تحصیلی هستند، به جای رزومه و کاور لتر، از سی وی استفاده می کنند.


بنابراین، CV ها در درجه اول در هنگام درخواست برای موقعیت های تحصیلی، علمی، پزشکی یا تحقیقاتی بین المللی و یا هنگام درخواست برای در یافت بورس های دانشجویی یا کمک هزینه های(Grant)  مالی مورد استفاده قرار می گیرند.


چه مواردی باید در سی وی گنجانده شود؟


مانند رزومه، CV شما باید شامل نام، اطلاعات تماس، تحصیلات، مهارت ها و تجربه شما باشد.

 

"علاوه بر اصول اولیه، CV باید شامل تجارب تحقیقاتی و علمی آموزشی، نشریات، کمک هزینه های تحصیلی(Grant)  ، انجمن های حرفه ای و مدارک، جوایز و سایر اطلاعات مربوط به موقعیت مورد درخواست شما باشد."


با ایجاد یک لیست از تمام اطلاعات کارخود را شروع کنید و سپس آن را به دسته بندی های مختلف  سازماندهی کنید.


چگونه بهترین CV را بنویسیم؟


بدانید چه چیزی را باید در سی وی بگنجانید و چگونه اطلاعات را فرمت دهی کنید. CV های نمونه معمولا راهنمای مفیدی برای نگارش درفت اولیه سی وی هستند. فرمت مناسب را انتخاب کنید. اطمینان حاصل کنید که این فرمت سی وی که انتخاب کرده اید برای موقعیت مورد نظر شما مناسب می باشد.


ویدئوی تهیه شده در مرکز ترجمه تخصصی آمارد و فتاحی آکادمی را در مورد تفاوت رزومه و CV مشاهده بفرمایید.

 

کپی رایت: مطلب فوق توسط مرکز ترجمه تخصصی آمارد جمع آوری، ترجمه و تدوین شده است. استفاده از آن بدون ذکر منبع "مرکز ترجمه تخصصی آمارد" مجاز نمی باشد."دانلود نمونه سی وی پیشنهادی دانشگاه هاروارد"

خدمات نگارش CV و رزومه در سایت ترجمه تخصصی آمارد ترجمه با گارانتی ویرایش رایگان و به صورت کاملا تخصصی صورت می پذیرد.

" برای ثبت سفارش نگارش CV و رزومه خود هم اکنون ثبت نام کنید و سفارش خود را آنلاین ثبت کنید"

یا 

"سفارش خود را از طریق تلگرام ثبت کنید"Link: https://amardtarjome.com/news/-تفاوت-بین-رزومه-و-CV-یا-برنامه-آموزشی-تحصیلی-چیست؟2.html

دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه

نام و نام خانوادگی :
دیدگاه شما :
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید
* آمارد ترجمه هیچگونه مسئولیتی نسبت به دیدگاه های کاربران ندارد.