ترجمه آنلاین ترجمه رایگان - مرکز ترجمه تخصصی آمارد
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۰۳
new translation order

amrdtarjome telegram channel

amrdtarjome telegram support
محاسبه فوری هزینه ترجمه
شما میتوانید با انتخاب زمینه و زبان ترجمه و وارد نمودن تعداد کلمات متنی که باید ترجمه شود، هزینه و زمان تحویل ترجمه را بدست بیاورید.
زمینه: زبان: تعداد کلمه:

ترجمه آنلاین - ترجمه رایگانامروزه استفاده از اینترنت به عنوان یکی از ابزارهای بسیار پر کاربرد علمی و تحقیقاتی بسیار متداول می باشد.
ترجمه تخصصی متون نیز اکنون به عنوان یک علم شناخته می شود که در این میان ابزارها، نرم افزارها و وبسایتهای مختلفی در اینترنت وجود دارند که می توانند در ترجمه آنلاین متون و مقالات به شما یاری رسانند. ما این خدمات آنلاین ترجمه را به دو دسته تقسیم می کنیم.

حتما بخوانيد: ترجمه کلمه به کلمه، ترجمه تحت اللفظی و ترجمه مفهومی


 

خدمات ترجمه آنلاین رایگان

وبسایتها و نرم افزارهای  مختلفی وجود دارند که خدمات ترجمه آنلاین انگلیسی به فارسی متن و ترجمه آنلاین فارسی به انگلیسی رایگان متون و مقالات را به شما ارائه می دهند ولی در میان این وبسایتها، دو وبسایت اصلی وجود دارند که بیشتر وبسایتها خدمات ترجمه رایگان خود را بر اساس خدمات ترجمه آنها ارائه می دهند. این دو وبسایت، دو غول بزرگ دنیای اینترنتی یعنی گوگل و مایکروسافت (مترجم بینگ) می باشند.

مترجم رایگان گوگل ( سیستم رایگان ترجمه گوگل)

شرکت گوگل و مترجم رایگان گوگل (google translate) یکی از بزرگترین و بهترین سیستم های  مترجم متن رایگان می باشد که دارای دامنه وسیعی از لغات و اصطلاحات برای ترجمه زبانهای مختلف می باشد. به راستی می توان گفت که این مترجم برای ترجمه بسیاری از زبانها تقریبا جامع و کامل می باشد. 


از نظر وبسایت آمارد ترجمه در صورتی که تسلط نسبی بر زبان انگلیسی دارید می توانید در ترجمه برخی لغات، اصطلاحات و متن ها از مترجم رایگان گوگل استفاده کنید ولی معمولا در ترجمه متون انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی متن های فارسی به انگلیسی توسط ترجمه آنلاین رایگان گوگل به مشکل خواهید خورد چرا که ساختار جمله بندی انگلیسی با زبان فارسی کاملا متفاوت می باشد و همچنین ترجمه برخی از لغات تخصصی صحیح نخواهند بود.

بيشتر بدانيد: چرا ترجمه ماشینی نمی تواند جایگزین ترجمه انسانی شود؟ 


مترجم رایگان bing

 سیستم ترجمه رایگان بینگ وابسته به شرکت مایکروسافت هم یکی دیگر از برترین سیستم های ترجمه آنلاین رایگان متن می باشد. در مورد برتری هر کدام از مترجم های آنلاین رایگان  گوگل و بینگ نظرات متفاوتی وجود دارد. ولی در هر حال از نگاه کارشناسی ترجمه تخصصی این دو سیستم نمی توانند به صورت کامل یک ترجمه تخصصی متن را به شما تحویل دهند و تنها یک کمک در امر ترجمه می باشند.


حتما بخوانيد: ۱۰ نکته کلیدی برای انجام یک ترجمه خوب و حرفه ای  

 

تقاضا برای ترجمه انسانی


اکثر صنایع در سراسر جهان نیازمند خدمات ترجمه تخصصی هستند رسانه ها، شرکت های بیمه، شرکت های مالی و شرکت هایی بزرگ به کار ترجمه اسناد و یا دیگر فرم ها نیاز دارند. اشخاص، به ویژه کسانی که مهاجرت به کشور دیگری را انتخاب می کنند که زبان شان با زبان مادری شان تفاوت دارد نیاز به ترجمه گذرنامه، گواهی تولد، سند ازدواج، پرونده های طلاق و سایر اسناد رسمی و شخصی دارند.دانشجویان نیز برای اخذ پذیرش تحصیلی نیاز به نگارش سی وی و رزومه و نگارش کاور لتر Cover Letter و نگارش تخصصی SOP  دارند. اساتید و اعضای هیات علمی و دانشجویان تحصیلات تکلمیلی به خدمات ویرایش و نگارش حرفه ای مقالات  ISIنیاز دارند. در برخی مواقع ترجمه مدارك پزشکی و سوابق  پزشکی  نیاز است. افرادی که در زمینه حقوقی فعالیت دارند ممکن است در مورد مدارک حقوقی درباره پرونده دادگاه و تقاضای دادخواست به ترجمه اسناد حقوقی نیاز داشته باشند .


در مجموع، مشاهده تفاوت بین ترجمه ماشینی و ترجمه انسانی بسیار آسان است و به همین دلیل ترجمه انسانی بسیار اهمیت دارد. در حالی که ترجمه ماشینی ارزان تر از ترجمه انسان است، ترجمه ماشینی قادر به درک معنای واقعی متن نیست.


 ترجمه ماشینی نمی تواند احساس و فرهنگ ریشه داری را  که توسط نویسنده اصلی بیان شده را به زبان دیگر بیان دارد.بيشتر بدانيد: هشت تصور غلط در ارتباط با ترجمه

 

"ثبت سفارش ترجمه متون تخصصی" 

حتما بخوانيد: چرا از سايت ترجمه تخصصي آنلاين استفاده نماييم


  

Link: https://amardtarjome.com/page/ترجمه-آنلاین---ترجمه-رایگان-16.html

ارتباط با ما سریع

نام و نام خانوادگی *
پست الکترونیکی *
متن پیغام *
کد امنیتی : کدی که در تصویر میبینید را وارد نمایید